لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۴۴

ملاقات با امیررضا (پیمان) عارفی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

دو ماه پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ بازداشت شده بود، ‌ اما در دادگاه به شرکت در ناآرامی‌های پس از آن انتخابات محکوم شد و با بازداشت‌شدگان آن ناآرامی‌ها و اعتراض‌ها به دادگاه برده شد. آنقدر به اعدام نزدیک بود که به قول معروف از پای چوبه دار بازگشت، ‌چوبه داری که پسر دایی‌اش آرش رحمانی به آن آویخته شد.

ملاقات با امیررضا (پیمان) عارفی
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

امیررضا یا پیمان عارفی در فروردین ماه سال ۸۸ همراه با همسر و پسردایی‌اش آرش رحمانی در منزلش بازداشت شد. هر سه نفر پس از بازداشت به سلول‌های انفرادی بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند. به گزارش وب سایت‌های خبری، ‌ آن‌ها تحت فشار بودند تا به عضویت در انجمن پادشاهی ایران و انجام ماموریت‌های بمب‌گذاری در اماکن عمومی اعتراف کنند.

در ‌‌نهایت پیمان عارفی همچون پسر دایی‌اش آرش رحمانی، در دادگاهی که ریاست آن برعهده قاضی ابوالقاسم صلواتی بود به محاربه متهم شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG