لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۵:۳۸

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

تا پیش از بازداشت، در شهرستان پیرانشهر در شمال غربی ایران کشاورزی می‌کرد. همچون بسیاری از شهروندان کرد آن اهالی، علاقمند به تحولات سیاسی منطقه و در ارتباط با احزاب سیاسی کردزبان منطقه بود و به همین دلیل پایش به عرصه سیاست کشیده شد.

احمد پولادخانی، در سال ۸۶ بازداشت و روانه بازداشتگاه شد، اما کار بررسی اتهامات او در دادگاه بیش از دو سال طول کشید و آقای پولادخانی و هشت متهم دیگر این پرونده، در این دو سال، بلاتکلیف در زندان‌ها و بازداشت‌گاههای مختلف نگاه‌داری می‌شدند.

در دادگاه بررسی کننده اتهامات او و هشت هم پرونده ای‌اش، آن‌ها به اقدام علیه امنیت ملی از طریق ارتباط با حزب پژاک، جاسوسی برای کشور آمریکا و دادن اطلاعات نظامی ایران به پژاک، متهم شدند.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG