لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ تهران ۱۹:۱۸

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

در میانه‌های روز ۲۵ بهمن سال ۸۹، خبری در رسانه‌ها به صدر نشست، خبری که همراه با عکس‌ها و ویدیوهایی تاثیرگذار از جوانی بود که با شال سبز رنگ و در دست گرفتن تصاویر کشته‌شدگان اعتراض‌های مردمی پس از انتخابات سال ۸۸، از جرثقیل یک کارگاه ساختمانی در تهران بالا رفته بود.

اکبر امینی، جوان معترض سبزپوش، پس از پایین آمدن از جرثقیلی که رسانه‌ها تصاویر آن را بار‌ها و بار‌ها در روز ۲۵ بهمن ماه سال ۸۹، پخش کردند، بازداشت شد.

پس از بازداشت، ‌خانواده اکبر امینی از جمله برادر کوچک‌ترش نیز بازداشت شدند و تحت فشار قرار گرفتند تا در گفت‌وگویی تلویزیونی از عدم ثبات روانی آقای امینی سخن بگویند و از جانب نیروهای اطلاعاتی و امنیتی تهدید شدند که اگر چنین نگویند، ‌خطر اجرای حکم اعدام برای آقای امینی وجود دارد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد هم‌اکنون وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش،​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG