لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۱۱:۵۲

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

سال‌ها در دانشگاه‌های علوم و فنون مازندران و دانشگاه آزاد اسلامی بابل، «تاریخ اسلام» درس داده و از نواندیشان دینی استان است. عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت، مشاور سیاسی استاندار مازنداران در دولت اصلاحات و رییس سابق اداره آموزش و پرورش شهرستان بابل بود.

ملاقات با علی اکبر سروش
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

علی اکبر سروش، در اسفندماه سال ۸۸ بازداشت شد، ۵۰ روز را در زندان اداره اطلاعات ساری و بابل گذراند، تحت شرایطی به گفته او «تکان دهنده» که خطاب به قاضی دادگاه خود گفت اگر او نیز در آن شرایط قرار می‌گرفت، علیه ارشد‌ترین مقام‌های نظام جمهوری اسلامی اعتراف می‌کرده است.

پرونده این عضو ارشد حزب مشارکت در مازندران، در تیرماه سال ۸۹ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی در برابر قاضی قرار گرفت تا همراه با ۵ نفر دیگر از فعالان سیاسی اصلاح طلب استان محاکمه شود، سروش در دادگاه با رد اتهامات خود، اقدامات اصلاحی خود و دوستان اصلاح طلبش را شایسته تقدیر خواند.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد هم‌اکنون وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG