لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۱۵:۰۳

ملاقات با امان‌الله مستقیم


Graphic -- Banner for radio program political prisoner "Molaghat"

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

از دست اندرکاران دانشگاه جامع بهاییان است که همراه با دیگر همکاران و فعالان این دانشگاه آن‌لاین، در خردادماه سال ۹۰ بازداشت شد.

ملاقات با امان الله مستقیم
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

دانشگاه جامع بهاییان از سال ۶۶ و در پی محروم ماندن جوانان بهایی از ادامه تحصیل در دانشگاههای ایران توسط شماری از بهاییان تاسیس شد و در سال‌های فعالیت خود توانست شماری از جوانان بهایی را در رشته‌های مختلفی آموزش دهد، تا اینکه در سال ۸۶ به دستور نهادهای امنیتی و وزارت علوم فعالیت آن غیرقانونی اعلام شد و واحد‌ها و اماکن آموزشی آن پلمب شدند.

امان الله مستقیم، شهروند بهایی اهل شیراز و از همکاران دانشگاه جامع بهاییان ایران، چند ماهی را در بازداشت موقت و تحت بازجویی گذراند تا اینکه با سپردن وثیقه توانست به طور موقت آزاد شود. آقای مستقیم در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی محمد مقیسه، محاکمه شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشارآن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG