لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۵۸

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

از جمله ۹ زندانی سیاسی – عقیدتی است که پس از شرکت محمد خاتمی در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال ۹۰، با نوشتن نامه‌ای از او خواستار توضیحاتی شدند.

ملاقات با عارف درویش
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

عارف درویش، روزنامه نگار و فعال فرهنگی از جمله بنیانگذاران «انجمن فرهنگی فرزندان ایران بزرگ» است که تعدادی دیگر از فعالان این انجمن همراه با او در بهمن ماه سال ۸۸ و در جریان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری‌‌ همان سال بازداشت شدند.

عارف درویش در تابستان و پاییز سال ۸۹ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام عضویت در دسته، جمعیت یا شبه جمعیت‌هایی که در داخل کشور با هدف برهم زدن امنیت کشور تشکیل شده‌اند، محاکمه شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد هم‌اکنون​ وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG