لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۴۱

ملاقات با بهمن احمدی امویی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

او در نامه‌ای که برای همسرش، که خود در اوین زندانی است، از حال و هوای زندان رجایی‌شهر اینگونه نوشته، «در حیاط بزرگ بند که رو به شمال‌شرقی است، کوهی را در دوردست می‌بینیم که در بسیاری از روز‌ها در زمینه‌ای از ابرهای سفید و خاکستری خودنمایی می‌کند. این چیزی است که احتمالا شما در اوین از آن بی‌بهره هستید و به آن غبطه خواهید خورد.»

ملاقات با بهمن احمدی امویی
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

بهمن احمدی امویی، ‌به گزارشگر داخل زندان‌های اوین و رجایی شهر تبدیل شده است. او در نامه‌هایی که‌گاه گاه از داخل زندان برای همسر روزنامه نگار و زندانی‌اش ژیلا بنی یعقوب نوشته، ‌از حال و هوای زندانیان عقیدتی و سیاسی در بندهای اوین و سالن‌های زندان رجایی شهر نوشته است.

بهمن احمدی امویی، ‌سردبیر سایت «خردادنو» بود، سایتی که در ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، اخبار ستاد تهران میرحسین موسوی را پوشش می‌داد. پس از برگزاری انتخابات و وقایع پس از آن، او نیز همچون بسیاری دیگر از روزنامه نگاران در خردادماه سال ۸۸ بازداشت شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG