لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۰۷

ملاقات با بهنام چگینی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

این روزنامه‌نگار اراکی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ از فعالان ستاد انتخاباتی پیروز آن انتخابات، یعنی حسن روحانی بود. این عضو ارشد ستاد حسن روحانی در استان مرکزی، از بازداشت‌شدگان وقایع پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ است.

ملاقات با بهنام چگینی
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

بهنام چگینی، از اعضای سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، پس از آن بازداشت شد که در همایش اصلاح‌طلبان در شهرکرد حضور یافته و درصدد بود تا همایشی مشابه با آن برای حضور اصلاح طلبان در شهر دلیجان برگزار کند.

در کمتر از بیست روز تمام فرایند بازجویی، تشکیل پرونده، بررسی اتهامات و صدور حکم برای این فعال سیاسی اصلاح‌طلب طی شد و او در شعبه ۱۰۱ دادگاه انقلاب شهر اراک، که بدون حضور وکیل برگزار شد، محاکمه شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG