لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۵:۲۸

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

نیروی انتظامی، پس از اعتراضات و ناآرامی‌های عاشورای سال ۸۸، با چاپ تصاویری از ناآرامی‌ها و اعتراضات آن روز، در معابر عمومی مانند ایستگاههای مترو و همچنین چاپ تصاویر معترضان در نشریه اختصاصی خود، از مردم خواست تا با شناسایی افراد حاضر در ناآرامی‌ها، در بازداشت آن‌ها، نیروهای امنیتی و انتظامی را یاری کنند.

بهزاد عرب گل از همین طریق شناسایی شد. ​ این عضو ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در انتخابات سال ۸۸، نزدیک به چهارماه را در بازداشت موقت گذراند که نزدیک به دو ماه آن با تحمل سلول‌های انفرادی همراه بود.

آقای عرب گل با سپردن وثیقه در تیرماه سال ۸۹ موقتا آزادشد. پرونده اتهامات این شهروند معترض به نتایج انتخابات سال ۸۸، در شعبه ١۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضى ابوالقاسم صلواتى در زمستان ٩٠ بررسی شد، اتهامات او اجتماع و تبانى و تخریب اموال عمومى بود.

'*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG