لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۱۸

ملاقات با ابراهیم (نادر) بابایی‌ زیدی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

از مصدومان شیمیایی جنگ هشت ساله ایران و عراق است. از فعالان مدنی ملی گراست و از بازدشت شدگان دی ماه سال ۸۸، بازداشت‌شدگانی که به بازداشت شدگان وقایع عاشورای پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آن سال معروف شدند.

ملاقات با ابراهیم بابایی زیدی
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

ابراهیم یا نادر بابایی زیدی پس از بازداشت به سلول‌های انفرادی بندهای امنیتی زندان اوین منتقل شد و ۱۰ ماه را در این سلول‌ها و تحت بازجویی گذراند.

پرونده اتهامات او به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب سپرده شد که ریاست آن را قاضی پیرعباسی برعهده داشت، ابراهیم بابایی در آن دادگاه به اتهام اجتماع و تبانى، تبلیغ علیه نظام، اخلال در نظم عمومى و فرارى دادن یک متهم در جریان درگیریهای خیابانی، محاکمه شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد در حال حاضر وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG