لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۴۲

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

می‌گویند قاضی دادگاه گفته این حکم را صادر می‌کند، تا درس عبرتی برای همه باشد، تا کاری به خانواده زندانیان سیاسی نداشته باشند. او به اتهام نقش داشتن در برگزاری دعای کمیل برای آزادی زندانیان سیاسی، در مهرماه سال ۸۸ بازداشت شد.

ملاقات با اسماعیل صحابه تبریزی
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

اسماعیل صحابه تبریزی از اعضای شاخه جوانان جبهه مشارکت ایران اسلامی و دبیر کمیته مالی ستاد جوانان حامی خاتمی و میرحسین موسوی درانتخابات سال ۸۸ است.

او در دادگاهی که ریاست آن را قاضی صلواتی برعهده داشت اما در زمان دفاعیات او غایب بود به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور محاکمه شد. کار‌شناسان حقوق و امور قضایی، غیبت قاضی صلواتی در جریان برگزاری دادگاه این فعال سیاسی را اتفاقی بی‌سابقه توصیف کردند. ​

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد در حال حاضر وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG