لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۱۰

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

بیش از یک سال انتظار کشید تا دادگاه بررسی اتهاماتش برگزارشود، در این مدت هر چند ماه یک بار به او وعده می‌دادند که با سپردن وثیقه یا صدور قرار کفالت می‌تواند آزادشود، اما این آزادی موقت هرگز برای فرشید فتحی اتفاق نیفتاد.

ملاقات با فرشید فتحی
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

فرشید فتحی از نوکیشان مسیحی است که در هجوم گسترده ماموران وزارت اطلاعات در دی ماه سال ۸۹، در آستانه سال نو میلادی، بازداشت شد. او در چند ماه بازداشت، شرایط دشواری را تجربه کرد تا اسامی کسانی که در حضور او به مسیحیت روی آورده بودند را اعلام کند.​

​سرانجام پرونده اتهامات فرشید فتحی، پس از بیش از یک سال بلاتکلیفی، در نیمه بهمن ماه سال ۹۰ به دادگاه انقلاب رفت و قاضی ابوالقاسم صلواتی، پرونده این نوکیش مسیحی را با اتهاماتی چون «اقدام علیه امنیت ملی»، «ارتباط با دول متخاصم» و «تبلیغ مذهبی» بررسی کرد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد در حال حاضر وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG