لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ تهران ۱۳:۰۶

ملاقات با هانی یازرلو


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

در ۵۰ سال گذشته، پنج‌ بار بازداشت شده و به تناوب سال‌هایی را در زندان گذرانده است. دو بار از بازداشت‌ها و زندان رفتن‌های این پزشک و فعال سیاسی پیش از انقلاب سال ۵۷ و سه بار آن در سال‌های پس از انقلاب در دهه‌های ۶۰ و ۹۰ اتفاق افتاده‌اند.

ملاقات با هانی یازرلو
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

هانی یازرلو، در اردیبشت‌ماه سال ۹۰ برای پنجمین بار در زندگی‌اش بازداشت شد، او در حالی به بازداشتگاه برده شد که همسرش نازیلا دشتی و فرزندانش هود و حامد یازرلو زندانی بودند و دوره محکومیت‌های خود را می‌گذراندند.

این فعال سیاسی در سال ۹۰ به اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی و اجتماع و تبانی بر علیه امنیت کشور بازداشت شد. ​ مصداق اتهام تبلیغ علیه نظام برای این فعال سیاسی، گفت‌و گو با رسانه‌های فارسی زبان خارج از ایران و اطلاع‌رسانی درباره وضعیت همسر و دو فرزند زندانی‌اش بود.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG