لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۵۷

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

گویی سرنوشتش با زندان عجین شده است. متولد زندان اوین است، پدر و مادرش از جمله زندانیان سیاسی – عقیدتی دهه ۶۰ بودند. او در بند زنان زندان اوین به دنیا آمد و تا دو سالگی را در زندان اوین گذراند، دو سال زندانی که با اعدام پدر و مادرش به پایان رسید.

ملاقات با هومان موسوی
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

هومان موسوی، در فروردین ۸۹، با هجوم ماموران به خانه عمه‌اش، بازداشت شد، ۹ ماه نخست بازداشت این وبلاگ نویس در بلاتکلیفی و بازجویی‌های تکرای و طولانی در سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین گذشت.

پس از آن بود که این وبلاگ نویس در برابر دادگاهی که ریاست آن برعهده قاضی محمد مقیسه بود، قرار گرفت. تبلیغ علیه نظام و شرکت در تجمعات اعتراضی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، اتهامات هومان موسوی عنوان شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG