لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۰۱

ملاقات با هوشنگ فناییان


Graphic -- Banner for radio program political prisoner "Molaghat"

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

این شهروند بهایی در مدت زمان آزادی موقتش، نامه‌هایی خطاب به رهبر جمهوری اسلامی ایران و ‌مراجع تقلید شیعه نوشت و ضمن درخواست از آنها برای پایان دادن به «اذیت و آزار بهاییان ایران»، فراهم آوردن شرایط مناسب‌تری را برای این اقلیت مذهبی در ایران، از آنها خواستارشد.

ملاقات با هوشنگ فنائیان
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

هوشنگ فناییان در اسفندماه سال ۸۹ با هجوم ماموران به محل کارش در شهرستان آمل در استان مازنداران‌، بازداشت شد و پس از تحمل مدتی بازداشت در بازداشتگاههای محلی و ادارات اطلاعات ساری و آمل آزاد شد تا به اتهامات او رسیدگی شود.

آقای فناییان در خردادماه سال ۹۰،‌در یکی از شعب دادگاه انقلاب اسلامی استان مازندران، محاکمه شد. عضویت در گروهها و سازمانهای مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران و تبلیغ علیه نظام و همچنین توهین به رهبری، اتهامات این شهروند بهایی عنوان شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار این فایل است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG