لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۴۹

ملاقات با حسین کاظمینی بروجردی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

ماموران امنیتی و مقام‌های رسمی متهمش می‌کنند به ادعای ارتباط با امام دوازدهم شیعیان، اما هوادارانش می‌گویند تنها مخالف نظریه ولایت فقیه، منادی جدایی دین از سیاست و بازگشت به دین سنتی بوده و از همین رو مغضوب جمهوری اسلامی واقع شده است.

ملاقات با حسین کاظمینی بروجردی
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:40 0:00

ماموران امنیتی زمانی که در مهرماه سال ۸۵، به حکم دادگاه ویژه روحانیت برای بازداشت این روحانی به منزلش مراجعه کرده بودند با جمعیتی از هوادارانش روبرو شدند که سعی داشتند تا مانع از بازداشت کاظمینی بروجردی شوند، بر اساس گزارش‌های سایت‌های خبری آن زمان، بیش از ۳۰۰ نفر در آن کشمکش و درگیری ماموران امنیتی با هواداران این روحانی منتقد، مجروح شدند و عده‌ای نیز بازداشت شدند.

او در شعبه‌ای از دادگاه ویژه روحانیت که جزییاتی از محتوای آن منتشر نشده محاکمه شد. ​

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG