لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ تهران ۰۳:۴۸

ملاقات با ایقان شهیدی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

دوستانش می‌گویند بین رفتن و ماندن، ماندن را انتخاب کرد. او در آخرین نوشته‌های صفحه فیس بوکش، در توضیح اینکه چرا در ایران مانده تا مجبور شود به زندان بازگردد، این گونه توضیح داده است: «در ایران بودن، به معنی حفظ «سرمایهٔ اجتماعی‌ای» است که طی سال‌ها به دست آمده است. این سرمایه اجتماعی باید در خارج از ایران دوباره طی سال‌ها به دست آید.»

ملاقات با ایقان شهیدی
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

ایقان شهیدی، شهروند بهایی محروم از تحصیل و از اعضای شورای دفاع از حق تحصیل است. او دراسفند ماه سال ۸۸ در شهرستان کرمانشاه بازداشت شد.

«عضویت در گروهک غیرقانونی شورای دفاع از حق تحصیل»، «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران» و «عضویت در جامعهٔ بهائی» فهرست اتهاماتی بود که در پرونده او وجود داشت.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG