لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۲:۲۰

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

برای نخستین بار پس از درگیریهای عاشورای سال ۸۸ در دی‌ماه آن سال و اعتراضات به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری دوره دهم بازداشت شد، ‌۴۰ روزی را در بازداشت گذراند تا با سپردن وثیقه توانست موقتا آزاد شود.

عیسی حاتمی، ‌یا آن‌طورکه دوستان و نزدیکانش می‌گویند عیسی خان حاتمی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی عضو جبهه ملی ایران است. او پیش از این مدیر مسوولی نشریه «ایرانمهر» را برعهده داشت که در سال ۸۶ و پس از روی کار آمدن دولت محمود احمدی‌نژاد لغو امتیار و توقیف شده بود.

اتهامات این روزنامه‌نگار و فعال سیاسی عضو جبهه ملی، اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و عضویت در جبهه ملی ایران اعلام شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد هم اکنون وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG