لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۲۴

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

پدرش در سال ۶۳ به اتهام عضویت در گروه غیرقانونی بهاییت، اموالش مصادره شد، به زندان رفت و اعدام شد. هم زمان مادرش نیز به تحمل حبسی ۱۵ ساله محکوم شد،‌ تا اینکه در سال ۸۷ نوبت به پسر خانواده رسید.

ملاقات با جلایر وحدت
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

جلایر وحدت، ‌شهروند بهایی اهل مشهد در بهمن ماه سال ۸۷ همراه با شماری دیگر از هم‌کیشان بهایی‌اش با یورش ماموران به منازل مسکونی بهاییان اهل مشهد بازداشت و روانه زندان شد.

در آبان ماه سال ۸۸، دادگاه رسیدگی به اتهامات جلایر وحدت و هفت بهایی بازداشت شده دیگر در شهر مشهد برگزار شد و در نهایت، آنها به اتهامات تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی، توهین به مقدسات و تکثیر سی دی به منظور تبلیغ آیین بهاییت محاکمه شدند.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد هم‌اکنون وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG