لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۰۷

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

پس از انقلاب اسلامی به بهانه اعتقادش به آیین بهایی، کارخانه‌اش مصادره شد و اموالش را از دست داد، او تمام دهه شصت را با تهدید به مرگ، تحت تعقیب و نظاره‌شدن گذراند.

ملاقات با جمال الدین خانجانی
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

جمال‌الدین خانجانی، یکی از اعضای گروه هفت نفره «یاران ایران» است که فعالیت‌های اداری جامعه بهائی در ایران را هدایت می‌کردند، اما هر هفت عضو این گروه از جمله خود او در اردیبهشت ۸۷ بازداشت و به بند امنیتی ۲۰۹ در زندان اوین منتقل شدند.

جمال‌الدین خانجانی همراه با شش رهبر دیگر جامعه بهایی ایران، بیست ماه پس از بازداشت در برابر قاضی مقیسه قرار گرفتند تا به اتهام «جاسوسی برای اسرائیل، توهین به مقدسات، اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی»، محاکمه شوند​.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد هم‌اکنون وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG