لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۴۵

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

دنداپزشکی است هنرمند. آن‌ها که روز‌ها، هفته‌ها و ماه‌هایی را در بند ۳۵۰ زندان اوین با او گذرانده‌اند از تار و سه‌تار نوازی آقای دکتر، خاطره‌هایی خوش دارند. دکتر که وب‌نگار بوده، در عصرهای دلگیر جمعه‌های بند۳۵۰ نوازندگی می‌کرده است تا روز‌ها و شب‌های زندان برای زندانیان قابل تحمل‌تر شود.

ملاقات با کامران ایازی
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

کامران ایازی، دندانپزشک اهل شیراز، در بهمن ماه سال ۸۹ بازداشت شد.

عضویت کامران ایازی در انجمن اینترنتی گفتگو و محتوای وبلاگ شخصی‌اش که در آن با مضمون و محتوای طنز انتقادی به مسائل دینی و عقیدتی نگاه می‌کرد، منجر به گشوده شدن دو پرونده برای او شد. «توهین به مقدسات و اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» عنوان اتهامات یکی از پرونده‌های گشوده شده برای این دندانپزشک بود.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد هم‌اکنون وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG