لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۲۱:۳۶

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

در یکی از دبیرستان‌های منطقه چهار تهران، فیزیک درس می‌داد. او همچنین از اعضای کانون صنفی معلمان ایران و عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران هم بود.

آخرین بازداشت او به تیرماه سال ۸۹ بازمی گردد. آقای باقری به دلیل شرکت در اعتراضات مردمی پس از اعلام نتایج انتخابات سال ۸۸ و همچنین جمع‌آوری کمک‌های مالی برای خانواده زندانیان سیاسی – عقیدتی به ویژه خانواده زندانیان مرتبط با فعالان حقوق معلمان بازداشت شد.

او بیش از سه ماه را در بازداشت به‌سر برد، سلول‌های انفرادی بندهای امنیتی زندان اوین و بازجویی‌های پایان ناپذیر بازجویان را تجربه کرد. اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام از طریق شرکت در تجمعات اعتراضی، اتهامات این فعال صنفی عنوان شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد هم‌اکنون وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG