لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۰۲

ملاقات با مهسا امرآبادی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

آنهایی که تا آستانه اوین همراهی‌اش کرده بودند تا خود را به زندان معرفی کند، نقل می‌کنند که تمام خواسته‌اش این بوده تا همسر روزنامه نگارش که در زندان رجایی شهر زندانی است به اوین منتقل شود تا دست کم در ملاقات‌های هفتگی زندان اوین بتوانند یکدیگر را ببینند، هرچند که این خواسته مهسا امرآبادی، روزنامه نگار زندانی اجابت نشد و همچنان این زوج روزنامه نگار زندانی در زندان‌هایی جداگانه محبوس هستند.

ملاقات با مهسا امرآبادی
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00

مهسا امرآبادی، در‌‌ همان نخستین شب‌های پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸، در هجوم شبانه ماموران به خانه‌اش که برای بردن همسر روزنامه نگارش مسعود باستانی آمده بودند، بازداشت شد.

مهسا امرآبادی در اسفندماه سال ۸۹ نیز یک بار دیگر بازداشت شد.

این روزنامه نگار که همکاری با روزنامه‌های اصلاح طلب همچون اعتماد ملی را در کارنامه کاری خود دارد، به «فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق مصاحبه و تهیه گزارش‌» و «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» متهم شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن فایل است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG