لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۰۱

ملاقات با محمدعلی طاهری


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

بنیانگذار نظریه‌ای‌ است به نام «عرفان کیهانی» معروف به «عرفان حلقه» که در ادامه منجر به تاسیس گروه و موسسه ای به همین نام شد.

ملاقات با محمدعلی طاهری
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

محمد علی طاهری که حامیان و هوادارانش او را استاد طاهری می‌نامند، جلسات و سخنرانی‌هایی را در پیوند با عرفان کیهانی با طب مکمل برگزار می کرد، اگرچه صاحب نظران علم پزشکی روش فرادرمانی آقای طاهری را تایید نمی‌کردند، اما روش‌ها و تعلیمات او در بیمارستان مسیح دانشوری تهران مورد مطالعه قرار گرفته بود.

با ادامه فعالیت‌های این گروه، شماری از مراجع تقلید شیعه با صدور فتواهایی، شرکت در جلسات سخنرانی و درمانی او را انحراف توصیف کردند.

آیت‌الله علی خامنه‌ای و آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از جمله مراجعی بودند که نسبت به ادامه فعالیت‌های عرفان کیهانی هشدار و فتوا دادند که در پی آن و در اردیبشت ماه سال ۹۰، آقای طاهری برای بار دوم بازداشت شد.

ارتکاب فعل حرام، توهین به مقدسات، تکثیر و توزیع آثار سمعی و بصری، دخالت در امور پزشکی و همچنین تحصیل مال نامشروع، اتهاماتی بود که آقای طاهری با آن روبرو شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG