لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۲۳

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

معلم بازنشسته اهل پیرانشهر است. او خود در نامه‌ای که در خردادماه سال ۹۱، به احمد شهید، گزارشگر ویژه امور حقوق بشر سازمان ملل در مورد ایران نوشته، تصریح کرده که اتهامش ارتباط با اقلیم کردستان عراق بوده است.

ملاقات با محمد امین آگوشی
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

محمدامین آگوشی، در فروردین ماه سال ۸۶، توسط حفاظت اطلاعات سپاه آذربایجان غربی بازداشت شد و به نوشته او، ‌‌‌ همان روز به ارومیه و بازداشتگاه ۸۱ رمضان منتقل شد. مورد آزار و اذیت و بی‌احترامی قرار گرفت و بازجویی‌های طولانی را تحمل کرد، تا اینکه پس از مدتی با سپردن وثیقه موقتا آزاد شد.

اما آقای آگوشی در اردیبهشت‌ماه سال ۸۸، به شعبه دو دادگاه نظامی ارومیه احضار شد، حضور او در دادگاه با لغو قرار وثیقه و بازداشتش همراه بود. دادستان دادسرای نظامی خواستار اشد مجازات برای این معلم بازنشسته شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد هم‌اکنون وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG