لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ تهران ۱۷:۵۴

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

در سال ۸۵ در جریان اعتراض شماری از شهروندان اهالی تبریز به انتشار کاریکاتوری در روزنامه ایران که آن را توهین آمیز تلقی کرده بودند بازداشت و زندانی شد.

محمد حسن هرگلی معروف به حسن دمیرچی، نویسنده و فعال قومی، در سال ۹۱ بار دیگر با بازجویی و بازداشت همنشین و همدم شد. این بار از مصادیق اتهام محمد حسن هرگلی، شرکت در جلسات قومی در داخل و خارج از ایران، جمع آوری کمکهای مردمی بدون اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح برای زلزله زدگان منطقه ورزقان آذربایجان، برگزاری کلاسهای آموزش موسیقی بدون داشتن مجوز و تدریس به صورت مخفیانه بود.

پرونده این نویسنده و فعال قومی، به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام، در تیرماه سال ۹۲ در شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز بررسی شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG