لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ تهران ۱۲:۱۵

ملاقات با محمد حسن یوسف پورسیفی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

او از مسوولان روابط عمومی جمعیت «کار و خیابان» و تهیه کننده برنامه‌های رادیو و تلویزیون بود که مدتی پیش از بازداشت به دلیل فعالیت‌های حقوق بشری‌اش از سازمان صداو سیمای دولتی ایران اخراج شده بود.

ملاقات با محمد حسن یوسف پورسیفی
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

​محمدحسن یوسف پورسیفی، در تیرماه سال ۹۰ بازداشت شد، یک ماهی را در بندهای امنیتی اوین و از جمله بند دو الف متعلق به سپاه پاسداران گذراند تا اینکه پس از برگزاری جلسات طولانی مدت بازجویی برای او قرار وثیقه صادر شد.

آقای پورسیفی که از اعضای مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران نیز هست، ‌ در مرداد ماه سال ۹۱ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به اتهامات اقدام علیه امنیت ملی بخاطر عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر، توهین به مقدسات، تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی و نشر اکاذیب علیه نظام محاکمه شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG