لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۴۸

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

در دوران جنگ هشت ساله ایران و عراق خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا بود و در همان سال‌ها مجروح شد. او در جریان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸، از فعالان ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی بود.

ملاقات با محمدرضا مقیسه
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:24 0:00

پس از بالاگرفتن اعتراض‌های مردمی به نتیجه انتخابات که با خشونت نیروهای امنیتی، ‌نظامی و انتظامی همراه بود، با حکم میرحسین موسوی و مهدی کروبی، ریاست بر کمیته‌ای را بر عهده گرفت که پیگیری امور بازداشت‌شدگان و آسیب دیدگان حوادث پس از انتخابات را در دستور کار داشت.

محمدرضا مقیسه، در هفته پایانی مهرماه سال ۸۸ با هجوم نیروهای امنیتی اطلاعاتی در محل منزل مسکونی‌اش بازداشت شد. اتهام آقای مقیسه، فعالیت در کمیته بازداشت‌شدگان حوادث پس از انتخابات عنوان شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد در حال حاضر وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش،​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG