لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۰۱

ملاقات با محمدرضا پونکی


Graphic -- Banner for radio program political prisoner "Molaghat"

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

تعدادی از دانش‌آموختگان دانشگاه‌های ایران بودند که در یک انجمن گفت‌و‌گوی مجازی به بحث پیرامون مباحث دینی می‌پرداختند. در انجمن گفت‌و‌گوی اینترنتی آن‌ها، قرائت‌هایی از اسلام نقد می‌شد که این موضوع به مذاق حاکمیت جمهوری اسلامی چندان خوشایند نیامد.

ملاقات با محمدرضا پونکی
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

با فعال شدن بخشی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به جست‌و‌جو و بررسی فضای اینترنتی برای یافتن به گفته‌های آن‌ها مصادیق مجرمانه بود، انجمن گفت‌و‌گوی اینترنتی آن‌ها مورد توجه ارتش سایبری سپاه پاسداران قرار گرفت و اعضای آن از جمله محمدرضا پونکی، یکی پس از دیگری بازداشت شدند.

در مورد قریب به اتفاق این افراد برخوردهای خشن توام باشکنجه‌های روحی و فیزیکی بلندمدت یک موضوع مشترک بوده است. این هشت نفر در دادگاه به اتهام توهین به مقدسات و توهین به رهبری محاکمه شدند.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد هم‌اکنون وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG