لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۴۲

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

سال ۸۵ بود که فعالان جنبش زنان و اعضای کمپین یک میلیون امضا، ‌تجمعی اعتراضی را در میدان هفت تیر تهران سامان دادند تا اعتراض خود را به وجود قوانین تبعیض آمیز در برابر زنان، نشان دهند. نسیم سلطان بیگی از جمله ۷۰ نفری بود که آن روز بازداشت شده بودند. ‌

ملاقات با نسیم سلطان بیگی
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

دومین بازداشت این فعال دانشجویی زمانی رقم خورد که او در آستانه ۱۶ آذرماه سال ۸۶، روز دانشجو، ‌خود را برای برگزاری مراسمی به منظور بزرگداشت این روز با محوریت مخالفت با جنگ و تحریم، آماده می‌کرد.

صدور رای برای این فعال دانشجویی طیف چپ، ‌تا سال ۸۹ به درازا کشید و او پس از بالاگرفتن اعتراض‌های پس از برگزاری انتخابات سال ۸۸ در مردادماه سال ۸۹، محاکمه شد. اتهامات او تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی برای برهم زدن امنیت کشور اعلام شده بود.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد در حال حاضر وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG