لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ تهران ۰۷:۰۰

ملاقات با نوید خانجانی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

یکی دیگر از اعضای خانواده خانجانی است که در رویدادهای پس از انتخابات سال ۸۸ بازداشت و زندانی شدند. او نوه خواهر جمال‌الدین خانجانی یکی از هفت نفر اعضای «گروه یاران ایران» است که رهبری جامعه بهاییان ایران را عهده دارند و هر کدام به ده سال حبس محکوم شده‌اند.

ملاقات با نوید خانجانی
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

نوید خانجانی برای آخرین بار در شهریورماه سال ۹۱، ‌ همراه با دیگر امدادگران مستقلی که برای یاری رساندن به آسیب دیدگان زلزله روستاهای اهر و هریس آذربایجان، به آن منطقه رفته بود بازداشت شد.

او پس از بازداشت در کمپ کمک به زلزله زدگان، به بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی و بازداشتگاه اداره اطلاعات شهرستان تبریز منتقل شد. جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان آذربایجان شرقی، ‌اتهام این امدادگران را تبلیغ برای بهاییت در لباس امدادگر عنوان کرد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشارآن است و امکان دارد هم‌اکنون وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG