لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۰۰:۰۳

ملاقات با امید کوکبی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

در دومین نامه سرگشاده‌ای که برای آیت‌الله صادق لاریجانی نوشت، تصریح کرد که ماموران امنیتی از سویی او را متهم به همکاری با دول متخاصم و بیگانگان می‌کنند و از سویی از او می‌خواهند تا در محرمانه‌ترین و حساسترین مراکز، آن‌ها را در برنامه‌های مرتبط با رشته تحصیلی‌اش یاری دهد.

ملاقات با امید کوکبی
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

دکترای فیزیکش را از دانشگاهی در اسپانیا گرفت و در حال ادامه تحصیلاتش در مقطع فوق دکترای فیزیک اتمی با گرایش لیرز در دانشگاه تگزاس آمریکا بود که در ایران، هنگام بازگشت به آمریکا دستگیر شد.

امید کوکبی، دانشمند نخبه ایرانی و از برگزیدگان المپیادهای عملی کشور است که از بهمن ۸۹، بازداشت و با اتهامات متفاوت و متناقضی روبرو شد، از جمله همکاری با دول متخاصم، کسب مال نامشروع گرفته و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی کشور، اتهاماتی که کوکبی خود آن‌ها را «شوک آور»، توصیف کرده است.

***اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد هم‌اکنون وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.​

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG