لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ تهران ۱۳:۰۷

ملاقات با رحمان بوذری


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

زمانی در نقد فضای حاکم بر روزنامه نگاری این سال‌ها نوشته بود، «این روند، روزنامه‌نگاران را به کارمندانی تقلیل می‌دهد که صبح به صبح باید کارت بزنند و بعد از حضوری چند ساعته در تحریریه‌ای کسل و ملال‌آور به آب‌باریکه‌ای قناعت کنند و روزنامه‌نگاران حمّالان خبر می‌شوند. تحریریه‌های روزنامه‌های امروز بیش از گذشته مرده و کسل‌اند. بوی رخوت و ملال از ته و توی آن بیرون می‌زند.»

ملاقات با رحمان بوذری
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

رحمان بوذری، روزنامه نگار، مترجم و دبیر سرویس اندیشه روزنامه «شرق» در خردادماه سال ۹۰، با هجوم نیروهای امنیتی و اطلاعاتی به منزل مسکونی‌اش، بازداشت شد، تا نزدیک به ده روز پس از بازداشتش نتوانست هیچ تماسی با خانواده‌اش داشته باشد و از محل نگاهداری خود یا اتهاماتش خبر بدهد.

این مترجم کتاب‌های حوزه اندیشه، در دادگاه به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام محاکمه شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار این فایل است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG