لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۰۴

«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

مادرش می‌گوید، «در زندان هم تمام هم و غمش سربلندی ایران است و نگرانی این سرزمین.» این را می‌توان در بیانیه‌ای که همراه با دو زندانی سیاسی عقیدتی دیگر منتشر کرده‌اند و نسبت به عواقب حمله نظامی به ایران هشدارداده‌اند، دریافت. یکی از امضا کنندگان آن بیانیه، دانشجوی محروم از تحصیلی بود که در دی ماه سال ۸۸ بازداشت شد.

ملاقات با شاهین زینعلی
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

شاهین زینعلی، فعال دانشجویی عضو حزب پان ایرانیست، پس از بازداشت در منزل یکی دیگر از اعضای حزب پان ایرانیست در کرج به زندان رجایی شهر منتقل شد.

شاهین زینعلی با اتهاماتی چون «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق عضویت در حزب پان ایرانیست» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق شرکت در تجمعات غیر قانونی منجر به اغتشاش»، روبرو شد.​

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG