لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ تهران ۰۲:۵۵

ملاقات با شاهرخ طائف


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

بازداشت اولش به سال ۱۳۸۳ باز می‌گردد، ‌آن بازداشت چندان طولی نکشید و او مدتی بعد توانست طعم آزادی را بچشد، ‌اما آزادی آن سال برایش دائمی نبود، ‌چهار سال بعد در دی ماه سال ۸۷ یک بار دیگر همراه با چند نفر دیگر از هم‌کیشان بهاییش بازداشت شد.

ملاقات با شاهرخ طائف
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

بازداشت دوم شاهرخ طائف، با یورش ماموران امنیتی اطلاعاتی به منزل مسکونی‌اش رقم خورد و او در پی این بازداشت، ‌بیش از دو ماه را در بند ۲۰۹ زندان اوین و زیر فشار بازجویی گذراند.

پرونده اتهامات شاهرخ طائف‌، شهروند بهایی ساکن تهران، در سال ۸۹ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی محمد مقیسه بررسی شد، ‌اتهام او عضویت در جامعه بهایی و تبلیغ برای آیین بهاییت بود.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG