لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۰۸

ملاقات با سیامک ایقانی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

ستاره هفت ساله پس از یک سال و نیم دوری از پدرش در نامه‌ای خطاب به پدرش نوشت «من به بابام خیلی احتیاج دارم و همۀ بچه‌ها به پدر‌هایشان احتیاج دارند و حتی آنهایی که بچه ندارند به دنیا احتیاج دارند.»

ملاقات با سیامک ایقانی
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

ستاره دختر سیامک ایقانی، شهروند بهایی زندانی است که از آبان ماه سال ۸۹ در زندان سمنان روزگار می‌گذراند. خانواده ایقانی البته با زندان و بازداشت بیگانه نیست، پیش از این، صهبا رضوانی، مادر سیامک ایقانی و مادربزرگ ستاره نیز سه سالی را در بند نسوان زندان اوین گذرانده بود.

سیامک ایقانی در ۷ اردیبهشت ماه سال ۸۸ در پی هجوم به مغازه‌اش در سمنان دستگیر و در اداره اطلاعات شهر سمنان بازجویی شد. تبلیغ علیه نظام و تبلیغ بهاییت، اتهامات این شهروند بهایی عنوان شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار این فایل است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG