لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ تهران ۰۴:۱۱

ملاقات با وحید اصغری


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

دانشجوی انفورماتیک، فن‌آوری اطلاعات یا آی تی در یکی از دانشگاههای هند بود، برای دیدار با خانواده‌اش به ایران آمده بود تا دیداری تازه کند، دو ماهی ایران بود و درست زمانی که برای ادامه کار، زندگی و تحصیل به هند، عازم این کشور بود، بازداشت شد.

ملاقات با وحید اصغری
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

در اسفندماه سال ۸۷، تیم سایبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رسما اعلام کرد که تعدادی را در ارتباط با سایت‌های انتشار عکس‌ها و فیلم‌های پورنوگرافیک، عریان‌نگاری بازداشت کرده است.

یکی از‌‌ همان بازداشت شده‌ها، وحید اصغری فعال سایبری و انفورماتیک بود که در ارتباط با پرونده سایت‌های پورنوگرافی معروف به پرونده «مضلین» بازداشت شد.

تهدید و شکنجه ماموران بازجویی در ‌‌نهایت باعث شد وحید اصغری در برابر دوربین‌های تلویزیون دولتی ایران، علیه خود اعتراف کند.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG