لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۴۴

یک عضو ارشد کنگره از حزب جمهوری‌خواهان آمریکا هدف تیراندازی قرار گرفت


صبح چهارشنبه یک مرد مسلح با تیراندازی به یک زمین بیس بال، شماری از جمله یک نماینده مجلس آمریکا را زخمی کرد

در جریان یک تیراندازی در ویرجینیا در حومه واشینگتن دی سی، استیو جوزف اسکالیز، نماینده ارشد جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان آمریکا، و دست‌کم دو تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، فرد مسلح روز چهارشنبه، ۲۴ خرداد، به سوی یک زمین بیس‌بال که شماری از نمایندگان و اعضای حزب جمهوری‌خواه آمریکا در آن مشغول تمرین بودند آتش گشود.

در جریان این تیراندازی، این عضو ارشد حزب جمهوری‌خواه و شماری دیگر زخمی شدند.

آقای اسکالیز نماینده ایالت لوئیزیاناست و گلوله به ناحیه لگن او اصابت کرده که به گفته منابع پزشکی و درمانی، وضعیت او باثبات گزارش شده است.

موریس جکسون بروکس، نماینده جمهوری‌خواه آلاباما که از حاضران در این تمرین بیس بال بوده به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت: «دست‌کم پنج نفر در جریان تیراندازی مجروح شده‌اند.»

بروکس در بیان جزئیات حادثه، گفت که به گمان او تنها یک مرد به سوی زمین تمرین، شلیک کرده است.

پلیس الکساندریا، منطقه ای که این تیراندازی در آن انجام شده به رویترز گفته است، شمار افرادی که از صحنه تیراندازی، به بیمارستان منتقل شده‌اند، پنج تن اعلام کرده است.

نماینده ایالت آلاباما همچنین گفت که حدود ۲۰ تا ۲۵ نفر از اعضای حزب جمهوری‌خواه شامل نمایندگانی از این کنگره، در حال تمرین در این زمین بیس بال در ویرجینیا بودند.

همچنین تاکید کرد که از وضعیت آقای اسکالیز خبر دقیقی ندارد، اما به نظرش نمی‌رسد که جراحت او خطر جانی ایجاد کرده باشد.

پلیس می‌گوید که یک مظنون در ارتباط با تیراندازی امروز بازداشت شده است. به گزارش سی بی اس، فرد مظنون، خود هدف شلیک قرار گرفته و زخمی شده است.

رسانه‌های محلی از حضور گسترده نیروهای پلیس در محل تیراندازی خبر می‌دهند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG