لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ تهران ۱۳:۰۴

«گرانترین» و «ارزانترین» شهرهای جهان برای زندگی


سنگاپور برای چهارمین سال گرانترین شهر جهان ارزیابی شده است

واحد اطلاعاتی نشریه اکونومیست در گزارش امسال خود با ارزیابی هزینه بیش از ۱۵۰ گونه کالا و خدمات در ۱۳۳ شهر بزرگ روی زمین، سنگاپور، هنگ کنگ و زوریخ را به ترتیب در صدر فهرست گرانترین شهرها برای زندگی یا سفر برآورد کرده است.

با قرار گرفتن توکیو، اوساکا و سئول در رده‌های بعدی، پنج شهر از شش شهر صدر جدول گرانترین شهرهای جهان را شهرهای خاور دور آسیا تشکیل داده اند.

در گزارش سال پیش واحد اطلاعاتی اکونومیست تهران در جمع ارزانترین شهرها مشترکا با سن پترزبورگ، کی یف و کاتماندو در رتبۀ ۱۱۸ قرار گرفته بود.

در ارزیابی واحد اطلاعاتی اکونومیست، ژنو و پاریس مشترکا در رتبۀ هفتم، نیویورک و کپنهاگ با هم در رده نهم و لس آنجلس، اسلو و تل آویو به اتفاق در رتبۀ یازدهم گرانترین شهرها قرار گرفته اند.

در گزارش امسال، سیدنی و ملبورن به ترتیب در رده چهاردهم و پانزدهم، وین بیست و یکم، لندن در رتبۀ بیست و چهارم، واشنگتن بیست و هفتم، رم سی و پنجم و برلین در رده پنجاه و یکم از نظر گرانی هزینه زندگی برآورد شده اند.

|برای دریافت تازه‌ترین خبرها به تلگــــرام رادیو فردا بپیوندید|

در جمع ۱۳۳ شهر بزرگ مورد بررسی واحد اطلاعاتی اکونومیست نام یک شهر ایران بچشم میخورد که آنهم تهران است در ردیف ارزانترین شهرهای زمین برای زندگی یا سفر در رده ۱۱۹ همراه دمشق و کاراکاس.

اکونومیست: تهران در میان ارزان‌ترین شهرهای جهان
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00
لینک مستقیم

در گزارش سال پیش واحد اطلاعاتی اکونومیست تهران در جمع ارزانترین شهرها مشترکا با سن پترزبورگ، کی یف و کاتماندو در رتبۀ ۱۱۸ قرار گرفته بود.

در گزارش امسال واحد اطلاعاتی اکونومیست درباره هزینه زندگی در شهرهای جهان، کراچی، بنگلور، لاگوس و آلماتی به ترتیب در رتبه‌های ۱۳۰ تا ۱۳۳ ارزانترین شهرهای زمین برای زندگی یا سفر ارزیابی شده اند.

واحد اطلاعاتی اکونومیست که در لندن مستقر است با دفاتری در بیش از دههاشهر و شبکه‌ای مرکب از حدود صدها کارشناس و تحلیل گر در سراسر جهان، بعنوان منبعی اطلاعاتی برای شرکت ها، ادارات دولتی، موسسات مالی و سازمانهای علمی در امر سرمایه گذاری بشمار میرود.

دیدن نظرات (۳۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG