لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ تهران ۰۳:۴۱

کوروش زعیم: دلیل محکومیتم فعالیت در جبهه ملی ایران است


کوروش زعیم که دوره چهار سال حبس را طی میکند دارای آثاری است که تألیف یا ترجمه کرده است

کوروش زعیم که با ۷۸ سال سن از کهنسالترین زندانیان سیاسی بشمار میرود شنبه پنجم فروردین‌ماه برای امور درمانی از زندان اوین مرخص شد.

وی به رادیو فردا گفت که این یک مرخصی درمانی است چون یک عمل جراحی در بیمارستان داشته و برای گذراندن دوران نقاهت در خانه پنج روز مرخصی گرفته که روز چهارشنبه ۹ فروردین مرخصی وب تا پس از سیزده بدر تمدید شده است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00
لینک مستقیم

کوروش زعیم با اشاره به یک محکومیت سه ساله تعلیقی در سال ۹۰ و حکم یکسال حبس تعزیری در سال ۹۴ و بعد تبدیل حکم سه سال تعلیقی به تعزیری میگوید که مجموعا به چهار سال حبس محکوم شده که اکنون حدود هشت ماه و نیم در زندان بوده است.

وی که دوره حبس را در بند عمومی زندان اوین طی میکند اظهار میدارد که در این بند زندانیان مالی و بزهکاری و سیاسی و امنیتی همه با هم هستند و مسئله امنیتی آنجا اعمال نمیشود.

من یک محکومیت سه ساله داشتم که تعلیقی بود بعد یک محاکمه ای دیگر شدم که یکسال تعزیری دادند ولی چون اون گناهانی که من قرار بود مرتکب نشوم ظاهرا مرتکب شده بودم اون سه سال هم تعزیری شد یعنی جمعا شد چهار سال. الان من حدود هشت ماه نیم است که زندانی هستم.
«کوروش زعیم» در گفتگو با رادیو فردا

این عضو برجسته جبهه ملی ایران در پاسخ به این پرسش رادیو فردا که آیا با کوشندگان حقوق بشر و زندانیان سیاسی سرشناس همبند بوده است به «آرش صادقی» و شرایط وخیم سلامت وی پس از هفتاد روز اعتصاب غذا اشاره میکند و بیانیه ای که به نشانه پشتیبانی از او در زندان صادر کرد با این عنوان که «بابی سندز ایران نامش آرش است».

کوروش زعیم درباره امکان آزادی پیش از پایان دوره محکومیتش میگوید در صورت ادغام دو مورد محکومیتش که هر دو را در پیوند با فعالیت خود در جبهه ملی ایران میداند با سپری شدن یک سوم دوره محکومیت امکان آزادی مشروط وجود دارد.

این کنشگر سیاسی تاکنون بارها بازداشت و زندانی شده است.

کوروش زعیم آثاری را تألیف و ترجمه کرده است که انتشار یافته اند.

دیدن نظرات (۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG