لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ تهران ۰۸:۰۷

برف و کولاک شرق آمریکا را به حال تعطیل در آورد


برف سنگین و کولاک، از شامگاه دوشنبه، مناطق شرق آمریکا از جمله شهر نیویورک را به حال تعطیل درآورده است.

سازمان ملی هواشناسی آمریکا از روز دوشنبه به ۶۰ میلیون ساکنان مناطق شمال و شرق این کشور هشدار داده بود که در انتظار کولاک و بارش برف سنگین بی سابقه باشند و تا آنجایی که می توانند از منازل خارج نشوند و از رانندگی در جاده ها خودداری کنند.

فرماندار نیویورک هرگونه رفت وآمد خودروها به استثنای سرویس های اضطراری را از ساعت یازده شب به وقت شرق آمریکا ممنوع اعلام کرده است.

حرکت قطارهای شهری و بین شهری و اتوبوس هاتا اطلاع بعدی متوقف شده است. همچنین برنامه بیش از ۷ هزار پرواز هواپیماها در شمال شرق آمریکا لغو شده و مقام های فروگاه ها اعلام کرده اند که پروازها احتمالا تا روز چهارشنبه از سرگرفته نخواهد شد. مدارس در روز دوشنبه تعطیل شده بود و کسب و کار و ادارات در شمال شرق آمریکا نیز ساعاتی زودتر از معمول کار خود را متوقف کردند.

مسئولان هواشناسی بویژه درباره بارش برف سنگین و کولاک در ایالت‌های نیویورک، نیوجرسی، نیو هماشیر،کانتیکات و ماساچوست هشدار داده بودند. بسیاری از مردم در این ایالت ها روز دوشنبه به خرید و ذخیره مواد غذایی و بنزین و مایحتاج دیگر پرداختند.

براساس آخرین گزار ش ها اگرچه سازمان هواشناسی آمریکا پیش بینی بارش برف بین یک تا سه متر را در برخی ایالات کرده بود اما این پیش بینی تا بامداد سه شنبه در بسیاری از مناطق، از جمله فیلادلفیا درست از آب در نیامد و برف کمی در آنجا بارید و بارش برف در رودز آیلند، بوستون و نیویورک هم سبک بود، هرچند مسئولان گفته اند که منطقه «نیو انگلند» بدترین وضعیت را خواهد داشت.

با این حال، شهردار نیویورک همچنان هشدار داده که این «آرامش قبل از طوفان است» و بهتر است مردم زیاد خوش خیال نباشند.

برنامه حرکت قطارهای بین شهری در این منطقه و بین نیویورک و واشینگتن در روز سه شنبه نیز تغییراتی کرده و از تعداد آنها کاسته شده است.

XS
SM
MD
LG