لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ تهران ۰۰:۲۶

آیا «تروریست ها» هم حقوقی دارند؟


دادگستری استان کردستان می گوید ۲۱ نفر را کشته اند و ۴۰ نفر را مجروح کرده اند؛ با این حال برای این که «حقوق شهروندی» آن ها پایمال نشود، روند رسیدگی به پرونده شان ۶ سال طول کشید. می گوید سلاح های متعدد جنگی و بیش از ۵۰ بمب آماده انفجار در اختیار داشته اند. می گوید ۲۰ نفر بوده اند؛ متهم به «تروریسم» و «محاربه»، که اعدام شده اند.

در مقابل، سازمان ملل متحد می گوید اعدامشان بی عدالتی محض بوده است. می گوید روند قضایی به درستی طی نشده، هیچ گونه شفافیتی وجود نداشته و از بسیاری از آن ها به زور اعتراف گرفته شده است. خانواده برخی شان می گویند بیگناه بوده اند و وکیل مدافع یکی از آن ها می گوید دست کم موکل شخص او، هیچ اقدام مسلحانه ای نکرده بود.

ساعت ششم - آیا «تروریست ها» هم حقوقی دارند؟
please wait

No media source currently available

0:00 0:54:01 0:00
لینک مستقیم

اعدام ۲۰ نفر در کردستان ایران به اتهام محاربه طی چند روز گذشته موجی از واکنش های مختلف را به دنبال داشته است.

پرسش برنامه این هفته ساعت ششم این بود: آیا با اعدام آن ها عدالت اجرا شده است، یا آن را باید مصداقی از بی عدالتی دانست؟ آیا «تروریست ها» هم – در صورت اثبات تروریست بودنشان – حقوقی دارند؟

میهمان این برنامه در کنار مخاطبان رادیو فردا، مجید محمدی بود؛ جامعه شناس مقیم نیویورک و نویسنده کتاب نگاهی به نهادها و مبانی تصمیم گیری قوه قضائیه جمهوری اسلامی.

  • 16x9 Image

    نیوشا بقراطی

    نیوشا بقراطی در سال ۱۳۸۴ به عنوان گزارشگر و مجری به رادیو فردا پیوست. او میزبان برنامه زنده هفتگی «ساعت ششم» است و از سال ۱۳۹۰ سردبیری بخش صوتی و تصویری رادیو فردا را بر عهده دارد

دیدن نظرات (۵۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG