لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۵۲

برای عده ای «ولی امر» است و «نایب امام غایب» که بر کرسی «مقدس» ولایت نشسته است تا نظام اسلامی را از هر گزندی برهاند. برای تعدادی دیگر، «سلطان» است با شکل و شمایلی نوین و نماد «خودکامگی» که بر تخت خلیفه گری تکیه زده تا حکومتی با ساختار «غیر دموکراتیک» را حفظ کند. میان این دو قطب هم طیفی از منتقدان و مدافعان وجود دارد، با نظرات متفاوت.

برای هیچ کس اما در این میان تردیدی نیست که او «فصل الخطاب» است.

آیا ایران به «فصل الخطاب» نیاز دارد؟ وجود نهاد و مرجعی تحت عنوان «رهبری» تا چه حد برای ایران با مختصات و مقتضیات امروز ضروری است؟ تصور ایران بدون رهبر تا چه حد واقع گرایانه است؟

ساعت ششم - آیا ایران رهبر می‌خواهد؟
please wait

No media source currently available

0:00 0:54:08 0:00
لینک مستقیم

در این بخش از برنامه ساعت ششم مناظره یک منتقد و یک مدافع نهاد رهبری را در همراهی نظرات مخاطبان رادیو فردا می شنوید. مجید محمدی اعتقاد دارد نهاد رهبری در تمامی ابعاد و به هر شکلی برای ایران مضر است. در مقابل او، علی علیزاده سیاست های آیت الله خامنه ای را به ویژه در حوزه امنیت ملی موفق و مثبت ارزیابی می کند و می گوید نقدی که طی این سال ها از او شده، منصفانه نبوده است.

  • 16x9 Image

    نیوشا بقراطی

    نیوشا بقراطی در سال ۱۳۸۴ به عنوان گزارشگر و مجری به رادیو فردا پیوست. او میزبان برنامه زنده هفتگی «ساعت ششم» است و از سال ۱۳۹۰ سردبیری بخش صوتی و تصویری رادیو فردا را بر عهده دارد

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG