لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ تهران ۱۵:۱۰

ماراتن افشای فسادهای کلان؛ پاکسازی اقتصادی یا بازی سیاسی؟


از مفقود شدن یک دکل نفتی، تا کشیده شدن پای معاون اجرایی رئیس جمهور پیشین و وزیر علومش به دادگاه به خاطر فساد مالی. از فروش باند و برج مراقبت فرودگاه قشم، تا محکومیت معاون اول رئیس جمهوری پیشین به زندان. از کشف دوباره و چندباره اختلاس ها و بدهی های ده ها و صدها میلاردی دولت پیش، تا علنی شدن خبر فساد هزار و دویست میلیاردی در بنیاد تعاون نیروی انتظامی.

در ماه ها و هفته های گذشته ماراتنی از افشای موارد فساد کلان مالی در دولت محمود احمدی نژاد در جریان بوده است.

در گیر و دار انتشار این خبرها بود که کاظم پالیزدار دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ایران گفت «امروز مفاسد اقتصادی موریانه‌وار وارد نظام اقتصادی کشور شده» و ادامه داد که دولت حسن روحانی «در مبارزه با این مفاسد جدی است و هیچ خط قرمزی وجود ندارد».

ساعت ششم - آیا حکومت مصمم به مبارزه با فساد مالی است؟
please wait

No media source currently available

0:00 0:53:00 0:00
لینک مستقیم

برنامه «ساعت ششم» این هفته میزبان احمد علوی اقتصاددان مقیم سوئد و مخاطبان رادیو فردا بود با این پرسش ها: آیا گشوده شدن پرونده های اخیر و کشیده شدن پای دولتمردان قبلی به پرونده های قضایی، نشان از عزم حکومت برای مبارزه با فساد دارد؟ راهکار مبارزه با فساد مالی در ایران چیست؟ ریشه های فساد مالی در ساختار حکومتی ایران تا کجا گسترده است؟

  • 16x9 Image

    نیوشا بقراطی

    نیوشا بقراطی در سال ۱۳۸۴ به رادیو فردا پیوست. او از سال ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۱ سردبیری بخش صوتی و تصویری رادیو فردا را به عهده داشت و میزبان برنامه زنده هفتگی «ساعت ششم» بود.

XS
SM
MD
LG