لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۵۵

از تروریسم اسلامی تا اسلام هراسی؛ دردسرهای فرنگی


مراسم گرامیداشت یاد قربانیان حملات اسلام‌گرایان در بروکسل

از حمله با تبر به مسافران قطار تا گلوله باران شهروندان عادی، از بریدن گلوی کشیش ۸۶ ساله تا گرفتن جان ۸۴ نفر زیر چرخ‌های سنگین کامیون... طی هفته‌ها و ماه‌های اخیر، اروپا با حملات خون‌بار پی در پی از سوی افراط‌گرایان اسلامی مواجه بوده است.

وجه مشترک حمله‌های اخیر این است که همگی توسط خارجی‎تباران ساکن کشورهای اروپایی صورت گرفته؛ واقعیتی که مقبولیت جناح‌های ضد مهاجرپذیری را در افق سیاسی کشورهای غربی افزایش داده است.

از یک سو شماری از رهبران غربی می‌گویند پذیرش مهاجر از کشورهای خطرناک و جنگ‌زده، مسئولیت اخلاقی و انسانی غرب است و از سوی دیگر بسیاری از شهروندان کشورهای غربی و تعدادی از رهبران سیاسی می‌گویند روند مهاجرپذیری به بحران امنیت در کشورهایشان به شکلی کم‌سابقه دامن زده است.

ساعت ششم: از تروریسم اسلامی تا اسلام‌هراسی؛ دردسرهای فرنگی
please wait

No media source currently available

0:00 0:53:49 0:00
لینک مستقیم


راه برون‌رفت از وضعیت فعلی چیست؟ آیا غرب باید به ارزش‌های اخلاقی و سیاست پناه دادن به مهاجران پشت کند و ارزش های بشردوستانه را فدای امنیت کند یا بر سر این موازین قاطعانه بایستد؟ در وضعیت فعلی تا چه حد امکان جلوگیری از وقوع حملات از سوی اسلام گرایان افراطی وجود دارد؟​

این هفته ساعت ششم میزبان مخاطبان رادیو فردا و مهرداد درویش پور جامعه شناس مقیم سوئد بود.

  • 16x9 Image

    نیوشا بقراطی

    نیوشا بقراطی در سال ۱۳۸۴ به عنوان گزارشگر و مجری به رادیو فردا پیوست. او میزبان برنامه زنده هفتگی «ساعت ششم» است و از سال ۱۳۹۰ سردبیری بخش صوتی و تصویری رادیو فردا را بر عهده دارد

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG