لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۲۹

ویژه برنامه روز جهانی افراد دارای معلولیت


سازمان ملل متحد ۲۵ سال پیش سوم دسامبر (برابر با ۱۲ آذرماه) را «روز جهانی افراد دارای معلولیت» نام‌گذاری کرد، با هدف ارتقا سطح آگاهی‌ درباره مسائل مربوط به زندگی این افراد در زمینه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی.

این افراد در ایران در چه شرایطی زندگی می‌کنند؟

فضای شهری و حمل و نقل عمومی تا چه حد برای آنان مناسب‌سازی شده است؟

در زمینه درمان، تحصیل، اشتغال و تردد در معابر شهری با چه مشکلاتی مواجه‌اند؟

پاسخ این سوالات را از خود آنان بشنوید در ویژه برنامه‌ای به همین مناسبت:

please wait

No media source currently available

0:00 0:25:00 0:00
لینک مستقیم

بنا بر اعلام سازمان ملل متحد ۱۵درصد جمعیت جهان یعنی حدود یک میلیارد نفر با نوعی از معلولیت زندگی می‌کنند. متفاوت با اکثریت اما مستحق حقوقی برابر، حقوقی که در برخی از نقاط دنیا نادیده گرفته می‌شود.

و سوم دسامبر امسال روز جهانی افراد دارای معلولیت در حالی فرا رسیده است که افراد توان‌خواه در ایران، این جمعیت بیش از ۱۰ میلیون نفری، به گفته فعالان این عرصه همچنان به حاشیه رانده می‌شوند و در بسیاری موارد ناچارند به خانه‌نشینی. شهروندانی با نیازهای ویژه که باید از حقوقی برابر با سایر شهروندان برخوردار باشند.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG