لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ تهران ۱۴:۲۰

اعمال هرگونه مجازاتی بدون طی روند قضایی، «عملی خلاف و مجرمانه» است


زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی

سه روز پس از اظهارات صادق لاریجانی رییس قوه قضاییه که بدون نام ‌بردن از حسن روحانی، اما تلویحاً خطاب به او گفته بود: «شما چه کاره‌اید که بخواهید حصر را بشکنید» علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در نامه‌ای با انتقاد از ادبیات صادق لاریجانی خطاب به او گفته: «رییس‌جمهور، رییس شورایعالی امنیت ملی است و می‌تواند برای تغییر تصمیم این شورا درباره رفع حصر اقدام کند».

به گفته مقام‌های قوه قضاییه حصر خانگی مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی انجام شده است.

رهبران معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ از بهمن ماه ۸۹ در حصر خانگی به سر می‌برند بدون اینکه برایشان دادگاهی تشکیل شده باشد.

در حالی که محمد سیف‌زاده، حقوقدان و وکیل دادگستری در تهران می‌گوید: «اعمال هرگونه مجازاتی بدون طی روند قضایی، عملی خلاف و مجرمانه است».

لینک مستقیم


  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

دیدن نظرات (۱۹)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG