لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۴۱

ملاقات با محمدباقر نمازی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

شهروندی ایرانی امریکایی ست که از اسفندماه سال ۹۴ در زندان اوین به سر می‌برد. اتهامش همکاری با دولت متخاصم است و حکمش ده سال زندان.

محمدباقر نمازی که هم اکنون ۸۰ سال دارد برای پیگیری وضعیت پرونده فرزند زندانی‌اش سیامک به ایران رفته بود اما خودش هم بازداشت شد و براساس حکم صادره باید تا حدود ۹۰ سالگی در زندان بماند.

حکمی به امضای قاضی ابوالقاسم صلواتی رییس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران.
خانواده محمدباقر نمازی می‌گویند او به دلیل ناراحتی قلبی و کهولت سن تحمل شرایط زندان و این حکم سنگین را ندارد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG