لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ تهران ۲۲:۲۵

ملاقات با وحید تیزفهم


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

از اردیبهشت سال ۸۷ در زندان به سر می‌برد. پدرش به دلیل اعتقادات بهایی در سال ۶۱ اعدام شد زمانی که او تنها ۹ سال داشت.

وحید تیزفهم یکی از مدیران پیشین جامعه بهایی ایران که به همراه شش مدیر دیگر جامعه بهایی ایران ابتدا به ۲۰ سال زندان محکوم شده بود که این حکم بعدها با اعمال ماده ۱۳۴ قانون جدید مجازات اسلامی به ۱۰ سال کاهش یافت.

او در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به محاربه از طریق تبلیغ بهاییت٬ جاسوسی برای اسرائیل٬ تبلیغ علیه نظام وتوهین به مقدسات متهم شده است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00
لینک مستقیم


*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG