لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۳۲

ملاقات با فواد فهندژ


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

او شهروند بهایی ساکن گرگان است که از آبان‌ماه سال ۹۱ در زندان به سرمی‌برد.
هم‌بندی‌هایش از شوخ طبعی او می‌گویند و خلاقیتش در ساخت کاردستی‌هایی ساده.

فواد فهندژ به پنج سال زندان محکوم شده به اتهام تبلیغ علیه نظام، همکاری با دول متخاصم و عضویت در تشکیلات بهایی.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00
لینک مستقیم

فواد فهندژ مهرماه سال ۹۱ به همراه چند شهروند بهایی دیگر از جمله برادرش فرهاد فهندژ در گرگان بازداشت شد. این افراد ابتدا در سلول‌های انفرادی‌ اداره اطلاعات و زندان گرگان محبوس بودند وپس از یک‌ماه به زندان اوین منتقل شدند.

او در نهایت به همراه برادر و دیگر هم‌کیشان خود در اردیبهشت‌ماه سال ۹۲ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه محاکمه و به زندان محکوم شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG